Jak podkręcić metabolizm i skutecznie schudnąć z olejkami eterycznymi?

Zbliża się kolejne lato, a ty budzisz się kolejny raz i nie masz już nadziei na zmianę?

Wiesz, że prawidłowe odżywianie i ruch mają długoterminowe korzyści zdrowotne, niezależnie od tego, co mówi waga… ALE jesteś sfrustrowana, bo podejmujesz ogromny wysiłek a nie widzisz rezultatów….

Wiem co czujesz, gdy chcesz zarządzać swoją wagą lecz sama nie dajesz rady.

Wokoło słyszymy, że podstawą skutecznego planu odchudzania jest dobre jedzenie i ćwiczenia. Dlatego pewnie wyeliminowałaś cukier i przetworzoną żywność, ograniczyłaś węglowodany proste i zwiększyłaś spożycie białka, zmniejszyłaś wielkość porcji, wyeliminowałaś napoje gazowane i soki owocowe na rzecz wody, unikasz podjadania i włączyłaś trening interwałowy o wysokiej intensywności do swojej rutyny. Uffff… Tyle wysiłku a wymarzona figura nie pojawiała się wciąż? Zazwyczaj w takich momentach rezygnujemy i wracamy do starych nawyków. A jeśli byś wiedziała co zrobić by zarządzanie wagą było proste i skuteczne?

Wtedy z pomocą mogą przyjść olejki eteryczne. Każdy olejek ma swój unikatowy profil właściwości terapeutycznych, które mogą pomóc Ci schudnąć naturalnie. Niektóre pomagają w utracie tłuszczu, podczas gdy inne promują zdrowie układu pokarmowego i odżywianie. Niektóre pomagają w równoważeniu hormonów, które często spowolniają nasze wysiłki związane z odchudzaniem. Mogą również kontrolować apetyt i poprawić metabolizm.

Olejki eteryczne to najczystsze i mocno stężone esencje pozyskiwane z roślin w najczystszej, najsurowszej postaci metodą destylacji, tłoczenia lub ekstrakcji. W rezultacie często są one uważane za naturalną alternatywę dla standardowych farmaceutyków.

 

Jeśli planujesz świadomie zarządzać wagą, warto pomyśleć o stosowaniu olejków eterycznych w swojej diecie. Olejki eteryczne mogą również zapewniać szereg dodatkowych korzyści.

 

 

Świadome zarządzanie wagą z olejkami eterycznymi

Wszyscy wiedzą, że nie ma magicznej tabletki ani kuracji odchudzającej. Gotowe plany dietetyczne i cudowne mikstury będą działać tylko tymczasowo, jeśli w ogóle, i mogą prowadzić do długotrwałych problemów zdrowotnych. Natomiast zmiana stylu życia i nauka zasad zrównoważonej diety i regularne ćwiczenia to najskuteczniejsze sposoby na zrzucenie i utrzymanie wagi. Włączenie olejków eterycznych do codziennej rutyny może pomóc poprawić zdrowie psychiczne i fizyczne, uregulować cykl dobowy, hormony, umożliwiając szybszą i łatwiejszą utratę wagi.

Olejki eteryczne są dobrze znane ze swojej zdolności wpływania na nastrój i mogą relaksować lub dodawać energii. Są niezwykle pomocne w problemach emocjonalnych, z którymi boryka się wiele osób odchudzających się, takich jak emocjonalne jedzenie, zachcianki na niezdrowe(śmieciowe?) jedzenie, wyczerpanie czy spadek libido.

Aby czerpać korzyści z olejku, wmasuj go w brzuch, ramiona i kostki lub wdychaj z buteleczki, możesz też dodać kroplę do szklanki i wypić.

Używając olejków eterycznych do zmniejszania komórek magazynujących tłuszcz w organizmie, skoncentruj się na częściach ciała, które są najbardziej podatne na otłuszczenie.

Aromaterapia będzie bardzo pomocna, szczególnie podczas wysiłku, gdyż wdychanie olejków eterycznych wpływa na poprawę samopoczucia i dodaje energii. Poczujesz się wspaniale ćwicząc, nawet jeśli nie jesteś fanem aktywności fizycznej. Z doświadczenia innych wiemy, że osoby pozostające w dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym, są bardziej wytrwałe w przestrzeganiu zasad i realizacji celów związanych z odchudzaniem. Może to obejmować trzymanie się swojej codziennej rutyny, regularnej aktywności fizycznej czy jedzenie owoców zamiast słodyczy.

Mając olejki eteryczne pod ręką możesz wspomagać się bezpośrednio w momentach gdy brakuje ci skupienia i motywacji do ćwiczeń albo czujesz chęć na podjadanie czy dodatkowy posiłek.

Mam kilka sprawdzonych olejków, które pomogą w Twojej drodze do zmiany, zainspiruj się i skorzystaj z gotowych przepisów.

 

Mieszanka Skupienie i Motywacja

 

2 krople grejpfruta

2 krople mięty pieprzowej

2 krople limonki

 

Instrukcje:

Dodaj do dyfuzora ultradzwiękowego po dwie krople w/w olejków i wdychaj.

 

 

Mieszanka Energia i Pozytywne Myślenie

 

2 krople grejpfruta

2 krople cytryny

2 krople zielonej mandarynki

 

Instrukcje:

Dodaj do dyfuzora ultradzwiękowego po dwie krople w/w olejków i wdychaj.

 

Mieszanka DIY obcisłe dżinsy

 

2 krople Yarrow|Pom

2 krople kadzidła

2 krople kurkumy

2 krople różowego pieprzu

2 krople czarnego pieprzu

 

Instrukcje:

Dodaj do roślinnej kapsułki po dwie krople w/w olejków i przyjmuj 1-2 dziennie.

 

Pij dużo wody, najlepiej z kroplą ulubionego olejku eterycznego.

 

Powodzenia!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.