warsztaty

Wyrusz ze mną w niezwykłą, aromatyczną podróż

Aromatyczna podróż

Od kilku lat prowadzę autorskie warsztaty, na których każdy może nauczyć się, jak w prosty sposób w domowych warunkach tworzyć naturalne środki czystości, kosmetyki do pielęgnacji ciała, kremy, mydła, kobiece mieszanki na bolączki dnia codziennego a także zgłębić wiedzę z aromaterapii, zielarstwa i zdrowego stylu życia. Moim celem jest pokazanie, jak zadbać o siebie w prosty i przyjemny sposób.

Podczas warsztatów uczymy się tworzyć naturalne kosmetyczne cuda, w atmosferze wzajemnej akceptacji i współpracy. Tworzenie wyzwala kreatywność, wiarę we własne możliwości, i zadowolenie z siebie. Jednocześnie warsztaty sprzyjają głębokiemu relaksowi. Uczestnicy otrzymują wiedzę na temat naturalnych technik relaksacji dzięki zastosowaniu m.in. aromaterapii.

 

zapraszam, Agnieszka

Naturalnie czysty dom bez chemii?

warsztat poświęcony eko/bio sprzątaniu

Warsztat jest poświęcony eko/bio sprzątaniu – metodzie na zapewnienie swojej rodzinie bezpiecznej i wolnej od szkodliwych substancji powierzchni domowej. W trakcie warsztatu omówimy składniki, które zagwarantują nam czystość, świeże powietrze, a także bezpieczną dla dzieci, zwierząt i alergików i pozbawioną toksyn przestrzeń domową. Do sukcesu wystarczy nam tylko kilka prostych składników znajdujących się w każdym domu. Poznamy sprawdzone tricki na oczyszczanie domu z toksyn, oczyszczanie warzyw i owoców z pestycydów, usuwanie nieciekawych zabrudzeń i uporczywych plam. Prócz ogromnej wiedzy i receptur na środki czystości, każdy uczestnik warsztatów wykona podczas warsztatu naturalny proszek do prania lub tabletki do zmywarki, pastę lub uniwersalny spray do czyszczenia powierzchni domowych, płyn dezynfekujący blaty lub odświeżającą mgiełkę do pomieszczeń, odświeżacz powietrza oraz otrzyma w prezencie próbki olejków eterycznych.

dla kogo?

domy kultury, eventy firmowe, dla dorosłych

l

zapisz się lub zamów

Aromatyczne domowe SPA

warsztat zrób sobie spa/kosmetyk

Podczas zajęć uczestnicy nauczą się tworzyć naturalne kosmetyki do pielęgnacji i relaksacji naszego ciała. Dowiedzą się, jak wykorzystać produkty z własnej kuchni do zabiegów na ciało, poznają podstawowe wiadomości z zakresu aromaterapii i zielarstwa oraz konkretne, absolutnie sprawdzone przepisy na naturalne produkty.
Aromatyczna sól do kąpieli bogata w mikroelementy, odprężająca z naturalnymi wzbogacającymi skład dodatkami (soda, sól himalajska, sól epsom, puder z tapioki, oleje i olejki eteryczne).
Musujące pachnące kule do wanny z nawilżającymi olejami.
Glicerynowe mydła w różnych kształtach i wzorach. Barwione tylko naturalnymi składnikami, z dodatkiem olejków eterycznych 100%. Wzbogacone suszem kwiatowym.
Orzeźwiające peelingi do ciała bogate w odżywcze oleje, witaminy i minerały ze szczyptą suszonych ziół i magicznych kropelek mocy.

dla kogo?

domy kultury, eventy firmowe, dla dorosłych

l

zapisz się lub zamów

Warsztaty świąteczne

dla dzieci, dorosłych, dla firm i instytucji

Uczestnicy tworzą wyjątkowe prezenty dla siebie i bliskich w magicznej atmosferze przepełnionej dobrą energią i zapachami lasu, cytrusów i korzennych przypraw. Aromatyczne herbatki, oliwy, sole kąpielowe, mgiełki do pościeli, perfumu terapeutyczne, pierniczki.

dla kogo?

domy kultury, eventy firmowe, dla dorosłych, dla szkół i przedszkoli, dla dzieci

l

zapisz się lub zamów

Warsztaty dla seniorów

wspólnie spędzony czas i mobilizacja do zmiany złych nawyków

Cel: zmiana długoletnich nawyków i powrót na ścieżkę właściwego balansu w odżywianiu oraz – co najważniejsze – wspólnie spędzony czas (a to dla Seniora jest największą wartością dodaną!)

Z upływem lat nasz organizm staje się coraz mniej odporny na czynniki chorobotwórcze. Sposób odżywiania może opóźniać procesy starzenia lub zmniejszać ich negatywne skutki. Dlatego codzienna dieta seniora powinna przede wszystkim dostarczać do organizmu niezbędnych składników odżywczych i zapewniać odpowiednią kaloryczność. Dobrze zbilansowana dieta wraz z odpowiednim stylem życia pod moim okiem pomogą złagodzić przebieg występujących chorób oraz poprawią samopoczucie i komfort życia.

Sposoby/przykłady/tematy: triki jak w łatwy sposób dokonać zmiany dotychczasowego stylu życia; praktyczna wiedza i wskazówki jak poprawnie komponować pełnowartościowe i dopasowane do swoich potrzeb posiłki; sprawdzone, autorskie, proste w przygotowaniu smaczne przepisy w 15 minut; prawie natychmiastowa zauważalna poprawa swojego samopoczucia i poprawienie jakości życia; aktywne zapobieganie występowaniu chorób i łagodzenie przebiegu już istniejących dolegliwości.

Efekt: Jesteś w dobrych rękach! Chętnie zabiorę cię do mojego świata, gdzie w prosty i praktyczny sposób nauczę Cię: wybierać najlepsze, ale dostosowane na każdą kieszeń produkty i co z nich przyrządzić szybko, smacznie i zdrowo; delektować się stworzonym posiłkiem i zaimponować swoim znajomym.

dla kogo?

domy kultury, świetlice, dla dorosłych

l

zapisz się lub zamów

Warsztaty kulinarne

autorskie pomysły

Zamiast podsuwania nowych produktów (w szczególności warzyw i owoców), walki z niechęcią, zachęt, gróźb i innych środków (nie)wychowawczych wolę pracę u podstaw – czyli zrobić wszystko aby obudzić dziecięcą, naturalną ciekawość poznawania i smakowania nowości.

Zatem odrywamy nowe kolory, kształty nowych owoców i warzyw, przypraw i składników, potem myjemy, miażdżymy, kroimy, suszymy, gotujemy, mieszamy, ucieramy, rozbijamy, pieczemy, gryziemy i wylizujemy aby Smyki mogły same się przekonać, że efekt końcowy ich własnej (!) pracy jako kucharza jest taaaki pyszny!

Sposoby/przykłady/tematy:

Efekt: Chcę tego spróbować – to zmiana postawy Smyków, która przyniesie długoletni efekt zdrowotny w dalszym ich życiu. Wiedza przyswajana w trakcie zabawy zostaje na zawsze. Priorytet bezpieczeństwa w kuchni jako niezbędnik każdej udanej misji.

Kurkuma, imbir, wanilia, cynamon – jak to rośnie, jak wygląda, smakuje, do czego się używa, jakie smaki i kolory łączyć, jakich lepiej nie mieszać – to wszystko w zawrotnym tempie aby zdążyć jeszcze…. zjeść własnoręcznie przygotowanie danie!

Warsztaty prowadzę w oparciu o moje autorskie pomysły, łącząc teorię i praktykę. Zapewniam pełne wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia warsztatów (pomoce dydaktyczne, produkty spożywcze, przybory kuchenne, fartuszki dla dzieci). Warsztaty trwają średnio 45-60 minut.

dla kogo?

żłobki i przedszkola, szkoły, domy kultury, indywidualne

l

zapisz się lub zamów

zapisz się

i nie przegap kolejnych warsztatów

na warsztatach

teoria i praktyka, zapach, smak i dobra zabawa