Zdrowy metabolizm w kilku krokach.

W obecnych czasach długość życia wydłuża się dzięki ciągłemu rozwojowi nauki i medycyny. Ale czy to oznacza, że jesteśmy zdrowsi? A może spędzamy te dodatkowe lata niezdolni do robienia rzeczy, które kochamy, ze względu na kłopoty zdrowotne?

Różnica pomiędzy „długością życia” a „długością pozostawania w dobrym zdrowiu” jest ogromna. Długowieczność wskazuje liczbę lat w Twoim życiu, a czas trwania zdrowia jest definiowany jako dobre samopoczucie i zdrowie w ciągu całego życia. Oczywistym jest to, że wszyscy się starzejemy, ale to my kontrolujemy ten proces i mamy realny wpływ na komfort życia.

Zadbaj o siebie już dziś, skup się na dobrym samopoczuciu i witalności. Dodaj sobie żywotności i energii z myślą o chwili obecnej i nadchodzących latach. By czuć się lepiej od wewnątrz i uzewnętrzniać to świetnym wyglądem.  Zresetuj swój metabolizm w kilku prostych krokach z doTERRA MetaPWR, który może pomóc Ci w optymalizacji metabolizmu i zapewni ci lepszą kondycję i witalność w ciągu dnia. Pomoże też spowolnić biologiczne procesy starzenia i wydłużyć okres pozostawania w dobrym zdrowiu.

 

Czym jest System MetaPWR?

System MetaPWR pozwala żyć pełnią życia, wspomagając metabolizm, energię i zdrowie. Każdy produkt w ramach systemu wykazuje własne, specjalistyczne działanie, a zarazem wspiera i zwiększa korzyści wynikające zestosowania pozostałych produktów. W przypadku Systemu MetaPWR sprawdza się powiedzenie, że całość jest jeszcze lepsza od sumy jej elementów. Optymalnego metabolizmu nie można oczywiście uzyskać z pomocą szybkich rozwiązań – konieczne są mądre decyzje i zdrowystyl życia. System MetaPWR potrafi jednak maksymalizować i optymalizować skutki dobrych decyzji.

Co oznacza MetaPWR?

Być może zastanawiasz się, co właściwie znaczy nazwa „MetaPWR”. „Meta” pochodzi od wyrazu „metaboliczny”,gdyż System MetaPWR powstał po to, by wspomagać metabolizm. „Meta” może także oznaczać „kompleksowy”lub „transcendentny”. Skrót PWR oznacza zarówno moc (ang. „power”), jak i realizację osobistego wellness (ang.„personal wellness realised”).

Twój nowy – zdrowy metabolizm w 3 prostych krokach:

KROK 1: Energia przez cały dzień z mieszanką olejków MetaPWR™

Rozpocznij dzień od zbilansowanego, pełnowartościowego posiłku i włącz mieszankę olejków eterycznych MetaPWR do codziennej rutyny. Dodaj kroplę mieszanki do wody, którą pijesz przez cały dzień. Możesz też wmasować olejek w “problematyczne miejsca”. Często dodaję go do oleju kokosowego lub bezzapachowego balsamu do ciała i wcieram w podbrzusze i uda. Możesz również dodać olejek do masażu suchą szczotką. To sygnał dla komórek tłuszczowych, aby przestały magazynować tak dużo tłuszczu!

Jeśli wolisz zamiast olejku zastosować gotowe suplementy to również mamy go w formie żelowej kapsułki – MetaPWR Softgel.  A gdy jesteś poza domem i najdzie Cię ochota na coś słodkiego, sięgnij po mini kuleczki MetaPWR Beadlets o odświeżającym smaku. Spróbuj je wykorzystać jako test, aby sprawdzić, czy naprawdę jesteś głodny i potrzebujesz przekąski. Czasami jesteśmy spragnieni, znudzeni lub po prostu chcemy coś pochrupać. Po zażyciu kuleczki odczekaj 30 minut, a jeśli nadal jesteś głodny, zjedz przekąskę. Dobrze jest jeść, kiedy odczuwamy faktyczny głód. Dokonywanie właściwych wyborów jest ważne!

Mieszanka MetaPWR zawiera olejki eteryczne CPTG™ – zgrejpfruta, cytryny, mięty pieprzowej, imbiru i cynamonu –w odpowiednich, prawnie zastrzeżonych proporcjach. Ta mieszanka olejków eterycznych znajduje się we wszystkich produktach MetaPWR, w tym MetaPWR Assist i MetaPWR Advantage. Badania przedkliniczne sugerują, że spożywanie grejpfrutów może przyczyniać się do zdrowego metabolizmu zewzględu na wysoką zawartość limonenu w tych owocach. Dużo limonenu zawierają także cytryny. Wykazano również, że spożywanie mięty pieprzowej korzystnie wpływa naorganizm podczas wysiłku fizycznego.
Połączenie pięciu wymienionych olejków eterycznychw odpowiednich proporcjach może przynieść efekty pełne mocy. Codzienne stosowanie tej prawnie zastrzeżonej mieszanki olejków może wspomóc zdrowie Twojego metabolizmu.

 

KROK 2: Balansowanie stężenia glukozy we krwi z MetaPWR™ Assist

Stabilne stężenie cukru we krwi to jeden z najważniejszych wskaźników stanu zdrowia. Jego wartość ulega naturalnym wahaniom w zależności od nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Należy jednak mieć na uwadze, że nieustanne gwałtowne wzrosty i spadki stężenia cukru we krwi wpływają niekorzystnie na organizm i przyczyniają się do gorszego funkcjonowania komórek i wskazują na problemy metaboliczne.

Ze stężeniem cukru we krwi jest podobnie jak z kolejką górską: przejażdżka raz czy dwa razy do roku nie spowoduje raczej żadnych długoterminowych problemów. Jednak jazda kolejką górską kilka razy dziennie, przez kilka kolejnych tygodni, mogłaby mieć pewne negatywne konsekwencje. MetaPWR™ Assist pomaga zminimalizować wpływ tych wahań na organizm.

Pamiętaj, że zdrowa dieta i regularny ruch to najlepsze sposoby na utrzymanie prawidłowej regulacji stężenia glukozy we krwi.

Czym jest MetaPWR Assist?

MetaPWR Assist to element Systemu MetaPWR, który składa się z produktów wspomagających metabolizm. Zawiera dodatkowe zioła i substancje odżywcze pochodzenia roślinnego, których działanie wzmacnia korzystny wpływ mieszanki olejków eterycznych MetaPWR. Wstępne wyniki niedawnego badania przedklinicznegoz udziałem 15 pacjentów, prowadzonego metodą podwójnie ślepej próby z placebo w grupie kontrolnej, wykazały, że przyjmowanie MetaPWR Assist przed jedzeniem wspomaga metabolizm posiłków bogatych w węglowodany. Konieczne są jednak dalsze badania kliniczne potwierdzające tę obserwację.

Jak działa MetaPWR Assist?

MetaPWR Assist zawiera szereg naturalnych związków o udowodnionym klinicznie korzystnym wpływie na metabolizm. Wyciąg z liści morwy może przyczyniać się do utrzymywania równowagi metabolizmu węglowodanów w organizmie.* Mięta pieprzowa, kluczowy składnik MetaPWR Assist, może ułatwiać trawienie oraz wspomagać pracę wątroby i dróg żółciowych.* Po przyjęciu produktu MetaPWR Assist z posiłkiem wyciąg z morwy może wspomóc metabolizm spożytych właśnie węglowodanów. MetaPWR Assist należy oczywiście stosować w ramach zdrowej, zbilansowanej diety. Dobre zdrowie wymaga spożywania posiłków bogatych w substancje odżywcze, błonnik i węglowodany złożone.

Przyjmuj jedną lub dwie kapsułki MetaPWR Assist 15-30 minut przed największym posiłkiem w ciągu dnia i zobacz, jak bardzo zmieni się Twoje samopoczucie.

 

 

KROK 3: MetaPWR™ Advantage

Czym jest MetaPWR Advantage?

Większość ludzi sądzi, że starzenie się wpływa na metabolizm. Jest to po części prawda, ale na tym polu mamy do czynienia z obustronnym działaniem – metabolizm także wpływa na starzenie się w dobrym zdrowiu. System MetaPWR, szczególnie MetaPWR Advantage, oddziałuje na związek między metabolizmem a starzeniem się dzięki zawartości NAD+, NADH i kolagenu.

Czym są NAD+ oraz NMN?

Mononukleotyd nikotynamidowy (NMN) to kluczowy prekursor biosyntezy dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego (NAD+)– koenzymu obecnego w każdej komórce organizmu.
NAD+ pełni szereg funkcji, ale najważniejsze z nich to wpływ na procesy metaboliczne i funkcjonowanie mitochondriów. NAD+ zmienia pożywienie w energię oraz chroni fabryki energii w komórkach. Bez wystarczającej ilości NAD+ komórki nie mogą wytwarzać energii, której potrzebują do przeżycia i wypełniania swoich funkcji. Stężenie NAD+ u osoby w wieku 50 lat jest zwykle dwukrotnie niższe w porównaniu z osobą w wieku 20 lat. Skutkuje to m.in. problemami z utrzymaniem prawidłowej masy ciała i obniżonym poziomem energii. Badania przedkliniczne sugerują, że suplementacja NMN może podnieść stężenie NAD+, odmładzając pracę komórek i układów narządowych. Konieczne są jednak dalsze badania kliniczne potwierdzające tę obserwację. Receptura MetaPWR Advantage zawiera NMN otrzymany ze sproszkowanych drożdży, co pomaga w naturalny sposób podnieść stężenie NAD+ i NADH w organizmie.

Czym jest kolagen?

Kolagen nadaje skórze elastyczność i jędrność oraz przeciwdziała otłuszczeniu tkanki mięśniowej i łącznej. Organizm wytwarza kolagen naturalnie, ale jego produkcja maleje z wiekiem. Suplementy mogą zwiększyć ilość kolagenu w organizmie, lecz nie wszystkie rodzaje produktów działają równie dobrze. Większość wyrobów nutraceutycznych z kolagenem zawiera tylko jeden lub dwa rodzaje peptydów kolagenowych (zwykle te, które wpływają na piękny wygląd i elastyczność skóry oraz hamują powstawanie zmarszczek). MetaPWR Advantage zawiera dziewięć wyjątkowych typów peptydów kolagenowych. Spośród wszystkich białek to właśnie kolagenu jest w organizmie najwięcej. Dzieli się na 28 typów, które pełnią ważne funkcje. MetaPWR Advantage podkreśla więc znaczenie kolagenu dla całego organizmu.

Dziewięć typów kolagenu w MetaPWR Advantage:

Kolagen typu I jest związany z piękną skórą.

Kolagen typu II chroni kości i stanowi główny składnik chrząstki.

Kolagen typu IV to główne białko błony podstawnej, które łączy skórę właściwą z naskórkiem oraz tworzy strukturę sieci zapewniającą podatność błony podstawnej.

Kolagen typu V odpowiada za równomierne ułożenie włókien kolagenowych, stabilizując strukturę kolagenu typu I i typu II.

Kolagen typu VI podtrzymuje mechaniczne funkcjonowanie komórek, wspomagając pracę mięśni oraz integralność błony komórkowej. Ponadto ten typ kolagenu hamuje uszkodzenia oksydacyjne i apoptozę.

Kolagen typu IX to ważny składnik chrząstki. Znajduje się głównie w komórkach chrząstki zlokalizowanych w płytkach wzrostu, stawach i krążkach międzykręgowych.

Kolagen typu XXV hamuje fibrylację peptydu amyloidu beta.

Białko Col1a2 jest fibryliną kolagenową.

Wakuolarne białko sortujące 37A bierze udział w procesach wzrostu i różnicowania się komórek.

Każdy z typów kolagenu przyczynia się do poprawy gęstości, elastyczności i nawodnienia skóry, wzmacniania naczyń krwionośnych i tkanki łącznej oraz ogólnej poprawy witalności.

Po zmieszaniu preparatu MetaPWR Advantage (hydrolizowanego proszku) z wodą zimną lub wodą o temperaturze pokojowej otrzymasz płyn, z którego organizm łatwo wchłonie składniki odżywcze w ich stabilnej, niezdegradowanej postaci. Większość płynnych preparatów z kolagenem przechodzi pasteryzację w celu sterylizacji, gdyż powstają na bazie wody. Eliminuje to szkodliwe bakterie, lecz także niszczy pożyteczne dla organizmu substancje czynne, takie jak witaminy, flawonoidy i polifenole. Pomimo tego procesu trwałość takich preparatów jest gorsza niż produktów w proszku, do których należy MetaPWR Advantage. Ponadto preparaty na bazie wody są ciężkie, więc ich transport zwiększa emisję dwutlenku
węgla. Po zmieszaniu preparatu MetaPWR Advantage z wodą otrzymasz łatwo przyswajalny płyn bez utraty wartości odżywczych spowodowanej pasteryzacją (i bez cukru, który zwykle zawierają gotowe napoje!).

Ponadto pozyskujemy kolagen z ryb morskich żyjących w wodzie zimnej pochodzących ze zrównoważonych połowów. Jest on hydrolizowany (wstępnie rozkładany) przez endo- i egzonukleazy znane jako enzymy proteolityczne (proteazy). Enzymy te tworzą małe fragmenty tripeptydowe złożone z sekwencji trzech aminokwasów dla optymalnego wchłaniania. Inne preparaty dostępne na rynku (z kolagenem pozyskanym ze zwierząt lądowych lub morskich) zwykle zawierają 15–35% tripeptydów. Kolagen w produkcie MetaPWR Advantage zawiera ponad 70% tripeptydów, co zapewnia doskonałe wchłanianie (w niektórych przypadkach do 12 razy większe).

Inne składniki MetaPWR Advantage

MetaPWR Advantage zawiera także resweratrol, wyciąg z jabłka różanego, ceramidy z ryżu, wyciąg z czerwonej pomarańczy, rokitnik, biotynę, kwas hialuronowy i liposomalną witaminę C.

Według wstępnych badań wyciąg z czerwonej pomarańczy i rokitnik są przeciwutleniaczami polifenolowymi. Konieczne są jednak dalsze badania kliniczne potwierdzające tę obserwację. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, zapobiegając uszkodzeniom oksydacyjnym i stresowi oksydacyjnemu komórek.

Kwas hialuronowy to główny składnik macierzy zewnątrzkomórkowej, który wspomaga integralność i zdrowie skóry. Jego unikatowa zdolność absorpcji i zatrzymywania wody pomaga zapobiegać wysuszeniu i uszkodzeniom skóry.

Liposomalna witamina C nie tylko pobudza fibroblasty do syntezy nowego kolagenu, lecz także stabilizuje fibryle kolagenowe w organizmie przez hydroksylację.

Jak stosować MetaPWR Advantage

MetaPWR Advantage to pyszny proszek pomarańczowo-cytrynowy, który należy wsypać do 150–240 ml zimnej wody lub wody o temperaturze pokojowej (nie wolno używać gorącej wody). Następnie energicznie wymieszać w butelce lub zblendować z gładkim koktajlem (smoothie). Pić natychmiast po sporządzeniu.

Najlepsze efekty daje przyjmowanie MetaPWR Advantage co najmniej raz dziennie. Produkt można spożywać o każdej porze dnia, ale dla większości osób najlepszym czasem jest poranek. Produktu MetaPWR Advantage nie trzeba przyjmować podczas posiłku.

KROK 4: Codzienna rutyna z  Systemu MetaPWR™

Wybór postaci MetaPWR to więcej niż kwestia preferencji – dzięki nim stworzysz harmonogram korzystania z Systemu dopasowany do Twojego stylu życia.

Mieszanka olejków eterycznych MetaPWR jest dostępna w kilku postaciach do wyboru. Jeśli lubisz smak produktu MetaPWR, idealnym rozwiązaniem będzie buteleczka o pojemności 15 ml pozwalająca dodawać go do wody. Jeśli jednak wolisz przyjmować olejki eteryczne w postaci suplementów, pokochasz mini kuleczki i żelowe kapsułki.

Możesz na przykład zacząć dzień od zmieszania MetaPWR Advantage z wodą w butelce (dodaj kroplę olejku MetaPWR, jeśli lubisz jego smak!) i tak sporządzonym napojem popić pożywne śniadanie bogate w białko oraz żelową kapsułkę MetaPWR. Przed południem możesz połknąć kilka kuleczek. Przed obiadem lub kolacją zastosuj MetaPWR Assist, a dzień zakończ przyjęciem drugiej żelowej kapsułki.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę ze zdrową dietą i ćwiczeniami, czy też od lat praktykujesz post przerywany, MetaPWR pomoże Ci osiągnąć cele i żyć pełnią życia.

MetaPWR System zawiera:

Mieszankę olejków eterycznych MetaPWR 15 ml.
MetaPWR Advantage
MetaPWR Assist
Kapsułki MetaPWR
Kuleczki MetaPWR

Odkryj rewolucję w zdrowiu metabolicznym już teraz i  ZAMÓW zestaw MetaPWR ze zniżką 25% i moim dietetycznym wsparciem i przekonaj się sam!

„Live your most powerful life” 🧡

* Te oświadczenia zdrowotne są nadal rozpatrywane przez UE i EFSA.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.